تبلیغات
جزیره ی کاغذی - امید

شارژ ایرانسل

فال حافظ

من برای بودنم دلیلی ندارم ولی برای چگونه بودنم چرا ...
 

یکشنبه 2 آبان 1389
ن : سید اسماعیل ربانی نظرات

امیداین گفتگوییست میان من و معشوق خیالیم که از واقعیت به خود نزدیکتر احساسش می کردم.

چشمان من مجموعه ای از نگاهها را در خود به ثبت رسانده که هر کدام برای من نمادی از یک زندگانی را به همراه دارد.نگاه هایی که گاه با خود امید را به من هدیه می دادند و گاه جز سکوت و ناامیدی برایم باقی نمی گذاشتند.ولی کاش هیچگاه نگاهت را از من نمیگرفتی.حتی مرگ هم دلیل خوبی نیست تا شیرینی نگاهت را نداشته باشم.نگاهت را شاید از من گرفته باشی ولی امید را هیچگاه از خود دور نمی سازم تا شاید روزی مرا ببینی.

حال من مانده ام و دلی سرشار از امید رسیدن به تو و تو رفته ای با دلی که هیچگاه نمی توانستم آن را از آن خود بدانم.چرا که آن را وقف ترمیم شکست های دلی دیگر کرده بودی.ولی من به همان ذره ای مهربانیت که به رسم ادب ارزانی داشتی راضی ام.اگر به چشمان من نمی نگری بگذار تو را به نظاره بنشینم.همان لبخند کوتاهی که حاصل تلاقی خواسته و ناخواسته ی نگاه خسته ی هردومان بود برای من کافیست.

معبود من!

دنیای کوچکی داریم.هر دیواری که در مقابلمان می بینیم شاید سمت دیگر دیواری باشد که سرآغاز مسیرمان بود.می ترسم از این همه تلاقی.از این همه تشابه.راه را گم کرده ام.چراغی نیست که با آن گوشه ای از تاریکی های اطرافم را روشن سازم.

به دنبال مرهمی می گشتی برای دل گرفته و پر دردت.در خیالات خویش به دنبال یافتن راهی بودم تا خودم را به تو نشان دهم و فریاد برآورم که من هستم ولی تو سمت نگاهت جای دیگری بود ؛ لابد ؛ که مرا نمی دیدی.

برای من از زیبایی خدایی گفتی که هیچگاه آن را درک نکردم.خدایی که قرار بود به لطافت ابرهایی باشد که باران خود را بر غم های من روانه می کنند تا شاید آنها را با خود بشویند.ولی من از این خدای تو شاکی ام.قرار شد پلی باشی برای رسیدن به آن خدای کذایی.ولی نشد.

هر گاه دلگیر می شدی آن را به زمانه نسبت می دادی و دلیلش را بی وفایی زمانه می گفتی.ولی به همان خدای به ظاهر مهربان تو زمانه هیچ چیزی از خود ندارد و هر تعریفی که به آن نسبت می دهیم برآمده از ما انسان هاست و ماییم که با بی وفایی خود آن را بی وفا جلوه می دهیم.

از آشنا برایم میگفتی و مفهوم غریب آن و اینکه هر که را می بینی برایت ناآشناست.بگذار من نیز بگویم. از غربتی که برایم شیرین تر از فضای آشنایی بود که در آن برای اینکه آشنا تلقی شوی باید خودت را فراموش کنی.این را از من نشنیده نگیر: برای اینکه کسی آشنای دردهای تو باشد لازم نیست وسعت نگاهت را بیشتر کنی.اگر به همین اطرافت صمیمانه نگاه کنی آشنایی را می بینی که تو غریبانه به او می نگریستی.اگر ملاک آشنایی ، داشتن دردی مشترک بود که من تمام درد های گفته و ناگفته ی تو را داشتم و دارم.

از مردن آدمیت سخن راندی و حسرتی که وجودت را دربرگرفت و من باز فریاد زدم آدمیت نمی میرد بلکه فراموش می شود.قرار شد ابرهایی که اطرافمان را احاطه کرده اند و حد فاصلی شده اند بین ما و آدمیت را کنار بزنیم ولی به همان خدای به ظاهر مهربان تو این ابر ها از بس ضخیم شده اند از خود دیواری ساخته اند که دیگر بویی از لطافت ابر ها ندارد.

من این حرف ها را به زبان نمی آورم تا نیش و نوشی باشد برای ترک خوردن خنده ی از جنس بلورت.این حرف ها بغض فرو خورده ی من است از حسرتی که تمام وجودم را گرفته.از عشقی که تمام وجودم را به یکباره به تسخیر خویش درآورد.از نگاه مهربانی که چشمان مرا مسحور خود کرد ولی دریغ که هیچگاه من مقصد آن نگاه نبودم.

ولی من این بغض را با خود به یادگار نگاه خواهم داشت چرا که یادآور عشق پاکیست که هیچگاه دیده نشد.امید را در دلم زنده نگاه خواهم داشت چرا که آدمی به امید زنده است.

شاید روزی برسد که تو مرا ببینی و من نیز از منظر نگاه تو آشنا به نظر برسم.می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سانت کاتدار دوشنبه 26 تیر 1391 04:50 ب.ظ
التماس دعا
سه شنبه 14 دی 1389 06:44 ب.ظ
اسماعیل خیلی نامردییییییییییییییییییییییییی
حالادیگه میری بامعشوق خیالی؟؟؟؟
اینه دستمزدم؟
خیالی نیست عزیزدلم هنوزم عشق خودمی
نسیم چهارشنبه 8 دی 1389 09:52 ق.ظ
نمیشه ادم با معشوق خیالی اینطور حرف بزنه بگو کیو دوست داری خودتو راحت کن.
ramtin چهارشنبه 5 آبان 1389 12:12 ق.ظ
اسی به این معشوق خیالیت بگو که خواهری اقوامی که قصد ازدواج داشته باشه نداره؟؟؟؟
سجاد یکشنبه 2 آبان 1389 05:25 ب.ظ
اسی انلاین سلام برادر ... معشوق خیالی(!) چطوره ... وضعیتش خوبه یا نه؟... سلام ما را هم در عالم رفاقت خیالی بهش برسان
قربانت رقیف دوران خیالی (صبح ، عصر ، شب 24 ساعته)
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.